• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформація для батьків

Ми намагаємося, щоб учнi з почуттям вдячностi згадували нашу школу, тому що вiд нашої самовiдданої працi, невичерпної енергiї, громадської активностi залежить майбутнє нашого народу.

І Шановні батьки !

Доводимо до Вашого відома вимоги щодо контролю над правилами поведінки неповнолітніх дітей із сторони батьків, а саме:

обмеження перебування дітей у вечірній та нічний час у місцях масового відпочинку та закладах дозвілля в осінньо-зимовий період в будні дні до 20.00, у вихідні та святкові дні - до 22.00. У весняно-літній період в будні дні до 22.00, у вихідні та святкові дні - до 23.00;

недопущення вживання дітьми алкогольних, токсичних та наркотичних речовин;
обмеження контактів із малознайомими людьми;
недопущення випадків бродяжництва та жебракування;
недопущення випадків скоєння неповнолітніми злочинів та правопорушень.

Пам'ятайте, що Ви несете відповідальність за життя Вашої дитини у вихідні , позаурочний та канікулярний час! Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей тягне за собою адміністративну відповідальність згідно зі ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Адміністрація Староводолазької гімназії

Чим приваблює Інтернет дітей і підлітків?

  • Різноманітне спілкування.
  • Утамування інформаційного голоду.
  • Пошук нових форм самовираження.
  • Анонімність і віртуальна свобода.
  • Відчуття спільності та приналежності до групи.

Діти засвоюють нові цифрові технології та вчаться вільно орієнтуватися в інформаційному просторі. Вони виявляють підвищену зацікавленість усім новим, найбільше піддаються впливу зовнішнього середовища. Тому увага батьків до Інтернет-безпеки дітей є дуже важливою.

Діти не можуть реально оцінювати рівень достовірності й безпеки інформації, що містить Інтернет-простір. На сьогоднішній день понад 60% дітей та підлітків щодня розмовляють в Інтернет-чатах. Троє з чотирьох дітей, що працюють в режимі он-лайн, готові поділитися приватною інформацією про себе і свою сім'ю в обмін на товари і послуги. А кожна п'ята дитина щорічно стає мішенню зловмисників. Доступність Інтернет-ресурсів для неповнолітніх диктує підвищені вимоги до якості, достовірності та безпеки інформації, що міститься в Мережі.

Незважаючи на загальні норми мережевого етикету, межі вседозволеності в інтернет-просторі ще достатньо широкі. Порушення соціальної адаптації та недостатня увага з боку батьків роблять віртуальний світ найбільш бажаним для дитини. Надання переваги віртуальному світу перед реальним справляє негативний вплив на психіку і здоров’я дитини та може погіршити не тільки зір, поставу та сон, але й викликати тривожність, дратівливість, соціальну дезадаптованість і узалежнену поведінку.

Тільки 24% дорослих перевіряють, які сайти відвідує їх дитина. При тому, що 87% батьків вважають, що повинні навчати дітей правилам безпечного користування мережею. Лише 11% батьків знають про такі онлайн-загрози, як “дорослий” контент, азартні ігри, онлайн-насилля, кіберзлочинність. Інститут соціології НАН України провів дослідження про те, наскільки серйозними є загрози, які підстерігають українських дітей в Інтернеті. Адже хоча рівень комп'ютерної грамотності зростає, багато батьків просто не розуміються на підводних каменях мережі для їх чад: 76% батьків навіть не цікавляться, які Інтернет-сторінки відвідує їх дитина . Дана статистика змушує замислитись. Батьки досить спокійно спостерігають неконтрольовані візити дітей в Інтернет. І наслідки такої поведінки вже є.

Таблиця 2. Ризики та небезпеки користування Інтернетом

№п/пРизики онлайн-спілкуванняКількість дітей (%)
1.Побачивши в інтернеті рекламу алкоголю чи тютюну, хоча б раз спробували їх купити28%
2.Готові переслати свої фотографії незнайомцям в Мережі28%
3.Періодично потрапляють на сайти для дорослих22%
4.Без вагань погоджуються повідомити інформацію про себе і свою сім’ю17%
5.Відправляють платні SMS за бонуси в онлайн-іграх, не звертаючи уваги на їх вартість14%
6.Намагалися купити наркотики11%

Слід також відмітити, що 79% дітей впевнені у тому, що вони достатньо інформовані про ризики в Інтернет та 67% навіть повідомили, що їм розповідали правила роботи в мережі. Основними інформаторами, за словами дітей, є батьки (59%), друзі (37%) та на останньому місці — вчителі (33%).

Аналізуючи результати цього дослідження, можна сміливо констатувати недостатній рівень інформування населення України щодо правил безпечної роботи в Інтернет.

До переліку Інтернет-загроз відносять:

  • Комп’ютерну залежність;
  • Розходження між реальним «я» і своїм Інтернет-образом;
  • Доступ до небажаного контенту (дорослий контент);
  • Інтернет-шахрайство;
  • Зараження комп’ютера шкідливим програмним забезпеченням;
  • Он-лайн насильство;

І все ж комп'ютер – це наше майбутнє. Робота на ньому навчає дітей новому способу, простішому і швидшому, здобуття і обробки інформації.

Світова громадськість приділяє особливу увагу питанням безпеки дітей, що відносяться до найбільш вразливої категорії користувачів Інтернету. Міжнародні організації, уряди країн, різні структури створюють і підтримують програми, спрямовані на навчання грамотного і безпечного використання Інтернету дітьми.

Захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливів є одним із державних напрямів української державної політики в галузі освіти. Змістом державної політики у сфері захисту суспільної моралі є створення необхідних умов, які сприяють реалізації права на інформаційний простір, вільний від матеріалів, що становлять загрозу фізичному та інтелектуальному розвитку або морально-психологічному стану дітей та молоді.

Кiлькiсть переглядiв: 541

Коментарi

  • Melda

    2013-09-11 07:40:17

    All of these articles have saved me a lot of heachdaes. http://nycnhigt.com [url=http://abekuquv.com]abekuquv[/url] [link=http://hifaxks.com]hifaxks[/link]...

  • Maysa

    2013-09-10 23:25:05

    Hey, you're the goto extepr. Thanks for hanging out here....

  • Tintin

    2013-09-10 18:26:35

    This is a neat sumryma. Thanks for sharing! http://onztcjc.com [url=http://uthqqjujr.com]uthqqjujr[/url] [link=http://ufofaid.com]ufofaid[/link]...

  • Yuri

    2013-09-09 11:57:33

    Your articles are for when it abytuloels, positively, needs to be understood overnight....

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.