• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Дитяче самоврядування

Однією з форм роботи щодо формування в учнів активної життєвої позиції, соціальної підготовки до активної участі в демократичному управлінні суспільством є учнівське самоврядування у школі.

В. Красовицький

  1. За сучасних умов школа може забезпечувати міцний зв язок між вивченням засад наук і практикою життя, формувати в учнів широкий кругозір, морально готувати їх до праці, свідомого вибору професії, розвивати громадську активність, організаторські здібності, сприяти свідомій активній участі в суспільному житті держави, самостійній адаптації за умов швидких змін суспільного життя.
  2. Завдання учнівського самоврядування - сприяти виробленню в учнів почуття господаря своєї школи й формувати вміння співпрацювати на підставі принципів рівності та демократизму.
  3. Партнерами у спільній діяльності є педагогічний та учнівський колективи, батьківська рада. Це сприяє творчій діяльності дітей і дорослих. Шкільна країна за принципами самоврядування є моделлю поведінки громадян України за умов відкритого суспільства. Під час участі у самоврядуванні учні набувають навичок адаптації в новому середовищі, формують товариські взаємини, відповідають за соціальні дії, обирають засоби розв язання проблем. Самоврядування - дієвий спосіб поєднання теорії та практики у вихованні громадянина демократичного суспільства, своєрідна практична частина громадянсьакої освіти й виховання. Учні на практиці засвоюють свої права та обов язки.
Кiлькiсть переглядiв: 158

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.